top of page

V této sekci jsme pro Vás připravili seznam libereckých turistických cílů a zajímavostí, které byste mohli během Vašeho pobytu navštívit. Většina libereckých cílů je dostupná přímo tramvají č. 3 bez přestupu. Zastávka tramvaje č. 3 je vzdálena 100 m od pensionu. V průběhu celého Vašeho pobytu Vám kdykoliv velice rádi poradíme a pomůžeme vymyslet tipy na výlety přesně podle Vašich možností.

Ještěd (rozhledna, restaurace, televizní vysílač)

Liberec je někdy nazýván také městem pod Ještědem, jehož vrchol, vypínající se do výše 1012 metrů, zdobí moderní věž, která se stala dominantou celého kraje. Originální konstrukce ve tvaru rotačního hyperboloidu byla postavena podle projektu ing. Arch. Karla Hubáčka, který byl za návrh oceněn prestižní Perretovou cenou.  Na Ještěd se dostanete pěšky, kabinkovou lanovkou (s kočárkem i psem) nebo vlastním automobilem. V létě mohou turisté využít čtyřsedačkové lanovky pro zkrácení si cesty. Ještěd nabízí na svých svazích 8,77km sjezdařských tratí, 5 vleků, 2 skokanské můstky, kabinovou lanovku pro 35 lidí, 2 čtyřsedačkové a 1 dvousedačkovou, od kterých je příjemná 1,7 km dlouhá procházka po Ještědském hřbetu až k Ještědu. Parkování je možné přímo u Ještědu nebo na 800m vzdáleném parkovišti. Dále je zde možné zapůjčit si koloběžku a vrchol na ní sjet. Na výběr máte 3 různě obtížné trasy.

 

Dostupnost: autem až na vrchol 10 min, pěšky k lanovce 20 min + 4 min lanovkou, pěšky až na vrchol cestou pod lany 1 – 1,5 hod (náročné), pěšky až na vrchol po značené stezce (modrá) 1,5 – 2 hod.

Trasa MHD: od pensionu není potřeba

Adresa: Horní Hanychov 153, Liberec 8, 460 08

GPS souřadnice: 50°43 58.338 N, 14°59 6.948 E

Web: www.jested.cz

Zoologická zahrada Liberec

Liberecká zoologická zahrada je nejstarší zahradou na historickém území Československa. Vznikla roku 1919. Liberecká ZOO chová přes 170 druhů zvířat o celkovém počtu 955 jedinců. Pouze v ZOO Liberec můžete spatřit největší chovnou skupinu šimpanzů v České republice (i v zimě) a bílou formu tygra indického. Mezi další služby patří bufet, cukrárna, prodejna upomínkových předmětů, vláček, elektroautíčka, občerstvovací stánky a WC. Pravidelné akce: komentované krmení a výcvik lachtanů, cvičení slonů, krmení tučňáků. Doba prohlídky je cca 3 hodiny a délka návštěvnické trasy max. 3,5 km. Terén je dobře přizpůsoben pro handicapované návštěvníky i maminky s kočárky. Návštěvu doporučujeme v letních ale i zimních měsících ( ZOO má několik krytých pavilonů se zvířaty).

 

Dostupnost: autem – 20 min, tramvají – 20 min.

Web: www.zooliberec.cz

<!-- Reservation PLUS start -->
<script type="text/javascript" src="https://booking.previo.cz/iframe/"></script>
<iframe src="https://booking.previo.cz/?hotId=11919" scrolling="no" frameborder="0" width="100%" height="2000" name="previo-booking-iframe" id="previo-booking-iframe" allowTransparency="true"></iframe>
<!-- Reservation PLUS end -->

bottom of page